Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi


Sektör: Hastane, Poliklinik, Tıp Merkezi, Laboratuvar Görüntüleme: 19641

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 86000 metrekare alan üzerine yapılmış olan hastanemizin teslim alınmasından önce Diyarbakır Devlet Hastanesi, bir süre Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermiştir.
Hastanenin gerekli tıbbi donanım ve personelin tamamlanmasıyla ilgili çalışmalara devam edilmesi sürecinde Diyarbakır Göğüs Hastalıkları Hastanesi hastanemize entegre edilmiştir. İnşaatı tamamlanan ana binada ilk olarak Göğüs Hastalıkları polikliniği 25-06-2010 tarihinde açılmıştır.
Hastanemizde hasta odaları 1 kişilik veya 2 kişilik şekilde oluşturulmuştur. Her odada yatak başı tıbbi gaz ve vakum pendantları, klima, televizyon, buzdolabı standart olarak bulunmaktadır. Toplam 273 odada 546 yatakla hizmet verilmektedir. Ayrıca yoğun bakım üniteleri ile ayaktan tedavi ünitelerinde (acil servis, onkoloji ve Günlük Tedavi Merkezi ile hemodiyaliz ünitesi) ile toplam 681 tedavi yatağı bulunmaktadır.

Hastanemiz Ergani’ye giderken 10. km de sol kolda bulunmaktadır. Hastanemize Belediye otobüsleriyle aşağıda yer alan numaralı otobüslerden ve devamındaki linkte yer alan güzergahları seçerek ulaşabilirsiniz.
Balıkçılarbaşı : CE1
Dağkapı : CE2 – CE3 – CE4 – E8 numaralı araçlardan…
Yeni Otogar : E9 numaralı araç ile
Eski Otogar : E7 numaralı araç ile
Dicleketn: E1 ve Linkten Araştırma Hastanesine Gelen Araçları Bulabilirsiniz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yorum Yaz

Batı Hastanesi
Bower Hastanesi
Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Bismil Devlet Hastanesi
Çermik Devlet Hastanesi